Yeni Dünya Vakfı Ramazan Kareleri Fotoğraf Yarışması

Yeni Dünya Vakfı Ramazan Kareleri Fotoğraf Yarışması Düzenliyor. Yarışmaya 18 İle 28 Yaş Arası Tüm Öğrenciler Katılabilir.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 2 Bin Türk Lirası Artı Tablet
İkincilik Ödülü 1.500 Türk Lirası Artı Tablet
Üçüncülük Ödülü Bin Türk Lirası Artı Tablet
5 Adet Mansiyon Ödülü Tablet

Yarışmanın Adı: “Ramazan Kareleri”

Konu ve Amaç: Ramazan’a anlam katan kardeşlik, paylaşma, arınma, empati, aile, muhabbet, ibadet vb. duyguları öne çıkarmak amaçlanmıştır. Bu anlar, ifadenin görsel dilini kullanarak insanları farkındalığa sevk etmeyi ve fotoğraf aracılığıyla Ramazan’ın ruhunu geniş kitlelere ulaşımı sağlanacaktır.

Yarışmanın Organizasyonu: “Ramazan Kareleri”, fotoğraf yarışması Yeni Dünya Vakfı tarafından düzenlenmektedir ve yürütücülüğü de Yeni Dünya Vakfı tarafından gerçekleştirilecektir.
Sponsorlu

Kategori ve Bölümler: Yarışma, Sayısal (Dijital) kategoride; Renkli veya Siyah-Beyaz Fotoğraf olmak üzere tek bölümlüdür. Renkli veya Siyah-Beyaz fotoğraflar bir arada değerlendirilecektir. Ödüller bu tek kategori üzerinden değerlendirme yapılarak verilecektir.
Yarışmada Akıllı Telefon Fotoğrafçılığı (ATF) ve profesyonel makine ile çekilen eserler yer alacaktır.

Genel Katılım Koşulları:
• Yarışma 18-28 yaş arası tüm öğrencilere açıktır.

• Yarışma, konuya ilgi duyan tüm amatör veya profesyonel katılımcılara (Seçici Kurul dışında) açıktır.

• Yarışma tüm Türkiye’den başvurulara açıktır.

• Yarışmaya katılım ücretsizdir.

• Her katılımcı bir eserle yarışmaya katılabilir.

• Daha önce herhangi bir yarışmada ödül almış fotoğraflar yarışmaya katılamaz.

• Daha önce başka yerlerde çekilen fotoğraflar yarışmaya kabul edilmeyecektir ve bu durumdan oluşan zararlardan katılımcı sorumlu olacaktır. (Durumun tespiti halinde katılımcı ödüle hak kazanamaz)

• Yarışmanın sınırları 2022 Ramazanı için geçerlidir. Bu yılda çekilmiş fotoğraflar kabul edilecektir.

• Fotoğraflarda makul ölçülerde renk, kontrast, yoğunluk gibi düzeltmeler yapılabilir. Fotoğrafın özünü değiştiren uygulamalar ve/veya kolaj kabul edilmeyecektir. İstenen ölçülere uymak şartı ile yeni kadrajlama yapılabilir. Bu konuda jürinin kanaati esastır. Gerek duyulduğunda fotoğrafların ham halleri yarışmacıdan talep edilir. Katılım şartlarına uymayan fotoğrafların sahipleri hakkında kural ihlali işlemi uygulanır.

• Yarışmaya katılacak sayısal fotoğraflar jpg/JPEG formatında, 150-300 dpi çözünürlükte, Yüklenecek fotoğraflar 2Mb’tan küçük olmamalı, 8Mb’ı da geçmemelidir. Fotoğraflar yatay veya dikey formatta olmadır.

• Katılımcı, yarışmaya gönderdiği fotoğrafın tümüyle kendisine ait olduğunu, gerekli izinlerin alındığını, diğer hususlarla birlikte kabul ve beyan eder.

• Fotoğraf üzerinde tarih, isim, logo vb gibi işaretler bulunmamalıdır. Kenar boşluğu ve paspartu olmamalıdır.

• Şartnamede yer almayan ve ihtilaflı durumlarda Seçici Kurul kararları geçerlidir.

• Katılımcı, yarışmaya gönderdiği yapıtın tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Ödül alan katılımcılardan bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanlardan elde ettikleri ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınır ve hukuki işlemler uygulanır.

• Yarışmada dereceye giremeyen eserlerin Genç Dünya Dergisinde yayınlanmak üzere değerlendirilebilir.

• Katılımcı, yarışma için gönderdiği tüm fotoğraflarının Yeni Dünya Vakfı yayınlarında isminin ve eser adının kullanılması şartıyla münhasır bir kullanım hakkını verdiğini peşinen kabul ettiğini ve buna bağlı olarak gerek Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, gerekse diğer ilgili mevzuat gereğince gönderdiği tüm fotoğrafların çoğaltma, işleme, temsil, umuma iletim haklarının ve yayımlanma haklarının kullanımı için Yeni Dünya Vakfı’na izin/muvaffakatname verdiğini kabul eder. Bu şekilde kullanılan eserler için, eser sahibi sonradan verdiği izni kesinlikle geri almayacağını ve eserin yukarıdaki şekilde kullanılmasını engellemeyeceğini veya bu izin/muvaffakatname için herhangi bir telif hakkı veya maddi, manevi talepte bulunmayacağını gayri kabili rücu kabul, beyan ve taahhüt eder. Gönderilen eserlerin kullanım hakları Yeni Dünya Vakfı’na ait olacaktır.

• Şartnamede yer almayan ve ihtilaflı durumlarda Seçici Kurul kararları geçerlidir.

Yarışma Takvimi
Fotoğraf Gönderim Tarihleri: 02 Nisan 2022 – 01 Mayıs 2022
Sonuçların Açıklanması: 10 Mayıs 2022
Ödül Töreni ve Sergi: 21 Mayıs 2022
Katılım Koşulları: 18-28 yaş arası tüm öğrenciler.

Katılmak İçin:
yarisma@yenidunyavakfi.org adresine “Ramazan Kareleri” başlığı ile fotoğrafınızı gönderebilirsiniz.
Not: Maile İsim Soyisim ve telefon numarası yazmayı unutmayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Afad Afetler Ve Gönüllülük Fotoğraf Yarışması

Paz Nis 3 , 2022
İçişleri Bakanlığı Afet Ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Afad Afetler Ve Gönüllülük Fotoğraf Yarışması Düzenliyor. Yarışma Ödülleri Bölgesel Ödüller Bölge Birincisi Ödülü Çadır Bölge İkincisi Ödülü Uyku Tulumu Bölge Üçüncüsü Ödülü Kamp Matı Ulusal Seviye Ödülleri Birincilik Ödülü 7 Bin Türk Lirası İkincilik Ödülü 5 Bin Türk Lirası Üçüncülük Ödülü […]

You May Like

Etiketler