Afad Afetler Ve Gönüllülük Fotoğraf Yarışması

İçişleri Bakanlığı Afet Ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Afad Afetler Ve Gönüllülük Fotoğraf Yarışması Düzenliyor.

Yarışma Ödülleri

Bölgesel Ödüller
Bölge Birincisi Ödülü Çadır
Bölge İkincisi Ödülü Uyku Tulumu
Bölge Üçüncüsü Ödülü Kamp Matı

Ulusal Seviye Ödülleri
Birincilik Ödülü 7 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 5 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 3 Bin Türk Lirası

Yarışmalarda ulusal ve bölgesel seviyede dereceye giren yarışmacılara aşağıda yer alan ödülleri 29 Mayıs 2022 tarihinde düzenlenecek olan törenle takdim edilecektir.
Sponsorlu

Konu
Fotoğraf yarışması Başkanlığımızca 27-29 Mayıs 2022 tarihlerinde Gençlik ve Spor Bakanlığı Kastamonu Yolkonak Gençlik Kampında AFAD gönüllülerinin katılımı ile düzenlenecek olan Gençler ve Gönüllüler Yarışıyor adlı etkinlik kapsamında “Afetler ve Gönüllülük” konulu yarışmadır.

Katılım Koşulları Ve Şartları
1. Yarışma, konuya ilgi duyan ve AFAD Gönüllülük Sisteminde yer alan Zorunlu online eğitimi (Birey ve Aileler için Afet Bilinci) tamamlamış tüm AFAD Gönüllüsü katılımcılara açıktır.

2. Seçici Kurul üyeleri yarışmaya katılamazlar.

3. Yarışmaya katılım bedelsizdir.

4. Daha önce başka konularda yarışmaya katılmış fotoğraflar yarışmaya kabul edilmeyecektir ve bu durumda oluşan zararlardan katılımcı sorumlu olacaktır (Durumun tespiti halinde katılımcı ödüle hak kazanamaz).

5. Sadece, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde çekilmiş fotoğraflar yarışmaya kabul edilecektir. Aksi durumun tespiti halinde doğacak hukuki sorumluluklar katılımcıya aittir.

6. Yarışmaya eser gönderenler, eserlerin kendilerine ait olduğunu beyan ve taahhüt etmiş sayılır.

7. AFAD katılımcıların fotoğraflarıyla ilgili izinler ve telif haklarıyla ilgili herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

8. Yarışmaya; sadece renkli fotoğraflarla katılım yapılabilir.

9. Yarışmaya katılan tüm fotoğraflar ya da bir kısmı sergi amaçlı olarak ya da farklı bir şekilde ileriki bir tarihte AFAD tarafından kullanılabilecektir. Bu nedenle başvuru formuyla birlikte CD’de gönderilecek fotoğraflar; eser sahibinin arzu ettiği kadrajda, büyük basıma uygun olacak şekilde, yüksek çözünürlükte (en az 300 dpi) ve en yüksek sıkıştırma kalitesinde kısa kenarı en az 2300 pixel olarak JPEG formatında gönderilmelidir.

10. Yarışma sayısal ortamdadır, baskı eserler kabul edilmeyecektir.

11. Katılım koşullarına ve şartlarına uymayan fotoğrafların ödülleri iptal edilecek ve yerine başka bir fotoğraf konmayacaktır.

12. Her katılımcı en çok 5 eserle yarışmaya katılabilir.

13. Yarışmaya gönderilecek fotoğraflara verilecek isim; katılımcının adı ve soyadı ile fotoğrafın sıra numarası olarak hazırlanmalıdır (Örneğin; Adı Soyadı- No.jpeg gibi).

14. Teslim edilecek ya da gönderilecek CD’nin üzerinde sadece katılımcının Adı ve Soyadı yazılı olacaktır.

15. Şartnamenin son sayfasında bulunan katılım formunun eksiksiz olarak doldurulması, imzalanması, CD ile birlikte kapalı bir zarfın içerisine konulması, zarfın üzerine sadece katılımcının Adı ve Soyadı ile Afetler ve Gönüllülük Konulu Fotoğraf Yarışması ibaresinin yazılması gerekmektedir. Üzerinde farklı bir ifade yazılı olan zarflar yarışmaya kabul edilmeyecektir.

16. Birden fazla fotoğraf ile katılım durumunda tüm fotoğraflar aynı CD içerisine JPEG olarak kaydedilmelidir.

17. Gönderilen kayıtlardaki fotoğraflar paspartusuz ve kenar boşluksuz olmalıdır.

18. Eserlerin kaydedildiği CD ve başvuru formu beraber zarflanarak son eser teslim tarihi olan 06.05.2022 Cuma günü mesai saati sonuna kadar Koordinatör İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü adresine elden teslim edilmeli ya da teslimat yerine zamanında ulaşacak şekilde gönderilmelidir. Belirtilen tarihe kadar ulaşmayan eserler yarışmaya dâhil edilmeyecektir.

19. Katılımcı, yarışmaya gönderdiği yapıtın tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Ödül alan katılımcılardan bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanlardan elde ettikleri ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınır ve hukuki işlemler uygulanır.

20. CD’ler ve başvuru formları katılımcılara iade edilmeyecektir.

21. Yarışmaya herhangi bir şekilde eser gönderen yarışmacılar bu şartnamedeki tüm şartları peşinen kabul etmiş sayılacaktır.

Yarışma Takvimi
Yarışma 2 aşamada gerçekleştirilecek olup 1. Aşamada eserler bölgesel seviyede değerlendirilecek, bu seviyede dereceye giren eserler ise Bölgesel Değerlendirme kurulunca Final yarışmasında değerlendirilmek üzere 27-29 Mayıs 2022 tarihlerinde düzenlenecek olan yarışmaya getirilecektir.
Final yarışmasında, bölgesel seviyede birinci olan eserler yarışacak olup Ulusal Seçici Kurul tarafından dereceye giren eserler belirlenecektir.
Bölgeler ve koordinatör iller aşağıdaki şekilde belirlenmiştir:

Bölge

Koordinatör İl Müdürlüğü
Marmara Bölgesi İstanbul AFAD İl Müdürlüğü
Ege Bölgesi İzmir AFAD İl Müdürlüğü
Akdeniz Bölgesi Antalya AFAD İl Müdürlüğü
İç Anadolu Bölgesi Ankara AFAD İl Müdürlüğü
Karadeniz Bölgesi Samsun AFAD İl Müdürlüğü
Doğu Anadolu Bölgesi Erzurum AFAD İl Müdürlüğü
Güney Doğu Anadolu Bölgesi Diyarbakır AFAD İl Müdürlüğü

Yarışma Başlangıç Tarihi: 21 Mart 2022
Son Eser Gönderme Tarihi: 06 Mayıs 2022
Bölgesel Seviye Sonuç Bildirimi: 13 Mayıs 2022
Final Yarışması ve Ödül Töreni: 29 Mayıs 2022

Seçici Kurul
Bölgesel seviyede yarışma için seçici kurul koordinatör AFAD İl Müdürlükleri tarafından 2 adet AFAD Şube Müdürü ile alanında uzman en az 3 kişi olmak üzere en az 5 kişiden tek sayılarda oluşturulacaktır.
Ulusal seviyede yarışma için seçici kurul etkinlik öncesinde Başkanlıkça oluşturulacaktır.
Kurul kararları kesin olup, kesinlikle itiraz kabul edilmeyecektir.

Kullanım Hakları
Katılımcı, yarışma için gönderdiği tüm fotoğraflarının AFAD yayınlarında isminin ve eser adının kullanılması şartıyla münhasır bir kullanım hakkını verdiğini peşinen kabul ettiğini ve buna bağlı olarak gerek Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, gerekse diğer ilgili mevzuat gereğince gönderdiği tüm fotoğraflarının çoğaltma, işleme, temsil, umuma iletim haklarının ve yayımlanma haklarının kullanımı için AFAD’a izin/muvafakatname verdiğini kabul eder. Bu şekilde kullanılan eserler için, eser sahibi sonradan verdiği izni kesinlikle geri almayacağını ve eserin yukarıdaki şekilde kullanılmasını engellemeyeceğini veya bu izin/muvafakatname için herhangi bir telif hakkı veya maddi, manevi talepte bulunmayacağını gayri kabili rücu kabul, beyan ve taahhüt eder. Gönderilen eserlerin kullanım hakları AFAD ve eser sahibine ait olacaktır.

İletişim Ve Teslimat Adresleri
Yarışmaya katılmak isteyen AFAD Gönüllüleri eserlerini 6 Mayıs 2022 Tarihi mesai bitimine kadar aşağıda belirtilen koordinatör İl Müdürlükleri adreslerine teslim edebilecektir.

Posta ve kargoda yaşanan gecikmeler nedeniyle eser son teslim tarihi olan 6 Mayıs 2022 tarihi mesai bitimine kadar teslimat adresine ulaşmayan eserler yarışmaya kabul edilmeyecektir.
Yarışma ile ilgili sorular yukarıda belirtilen iletişim ve teslimat adreslerine ilave olarak AFAD Gönüllü ve Bağışçı İlişkileri Dairesi Başkanlığı eposta adresine (gonullu@afad.gov.tr) veya 0312 258 2566 nolu telefona yöneltilebilecektir.

Başvuru Formu İçin Tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Sarıyer Belediyesi Ulusal Fotoğraf Yarışması

Paz Nis 3 , 2022
İstanbul Sarıyer Belediyesi Ulusal Fotoğraf Yarışması Düzenliyor. Yarışma Konusu Objektifimden Sarıyer. Yarışma Ödülleri Birincilik Ödülü 7.500 Türk Lirası İkincilik Ödülü 5 Bin Türk Lirası Üçüncülük Ödülü 3 Bin Türk Lirası Sarıyer Belediyesi Özel Ödülü 2 Bin Türk Lirası 3 Adet Mansiyon Ödülü Bin Türk Lirası En Fazla 50 Adet Sergilenme […]

You May Like

Etiketler