Kadrajımda Sigorta Fotoğraf Yarışması

TSEV Türk Sigorta Enstitüsü Vakfı Kadrajımda Sigorta Fotoğraf Yarışması Düzenliyor. Yarışmaya Seçici Kurul Üyeleri Ve Birinci Derece Yakınları İle Tsev Çalışanları Dışında Herkes Katılabilir.

Türk Sigorta Enstitüsü Vakfı (TSEV) tarafından Türkiye Sigorta Birliği sponsorluğunda düzenlenen ‘Kadrajımda Sigorta’ fotoğraf yarışması ile ‘sigorta’yı anlatan en güzel üç kare ödüllendirilecek.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 8 Bin Türk Lirası Artı Ferdi Kaza Sigortası
İkincilik Ödülü 5 Bin Türk Lirası Artı Ferdi Kazı Sigortası
Üçüncülük Ödülü 4 Bin Türk Lirası Artı Ferdi Kaza Sigortası
30 Adet Sergilenme Ödülü 400 Türk Lirası Artı Ferdi Kaza Sigortası

Yarışmaya katılacak fotoğrafların ‘Sigorta nedir?’ gibi doğrudan veya ‘Neden sigorta yaparız?’ gibi dolaylı yoldan ‘sigorta’ konusunu anlatmaları beklenmektedir. Örneğin; risk, zarar, tehlike, sahip olunanlar, istikrar, güvence gibi sigortayla bağlantılı kavramlar fotoğraf karesine yansıtılabilir. Dileyenler, fotoğraf karesinde konu edindikleri kavram ile sigorta arasında kurdukları ilişkiyi kısa bir yazıyla anlatabilir. Sigorta ve sigortayla bağlantılı kavramların fotoğraf karesine yansıtılma şekli ve kurulan ilişki tamamen fotoğrafçının hayal gücüne bağlıdır.

Seçici kurul tarafından seçilerek ödüllendirilecek olan üç fotoğraf, yine seçici kurul tarafından beğenilen 30 fotoğrafla birlikte, sigortanın bilinirliğini artırmak ve sigorta bilincini geliştirmek amacıyla her yıl mayıs ayının son haftasında kutlanan Sigorta Haftası (28 Mayıs-1 Haziran) boyunca Milli Reasürans Sanat Galerisi’nde tüm fotoğraf severler için sergilenecek.

Katılım Koşulları

• Seçici Kurul üyeleri ve birinci dereceden yakınları ile Türk Sigorta Enstitüsü Vakfı (TSEV) çalışanları dışında tüm fotoğraf severlerin katılımına açıktır.

• Fotoğraf Sayısı: Her fotoğrafçı en fazla 4 (dört) eser ile yarışmaya katılabilecektir.

• Fotoğraflar Sayısal (Dijital) Renkli veya Siyah-Beyaz olarak sunulabilecektir.

• Fotoğrafların kenarlarında boşluk veya paspartu kullanılmamalıdır. Fotoğraf üzerinde katılımcının kimliğine ilişkin isim, imza, logo, amblem, tarih vb. bilgiler bulunmamalıdır.

• Fotoğrafların çeşitli dijital fotoğraf işleme programları ile işlenmesine yönelik herhangi bir sınırlama bulunmamaktadır.

• Gönderilen fotoğrafların tamamı yarışmacı tarafından çekilmiş olmalıdır. Başkasına ait görüntülerin tamamen ya da kısmen kullanılması kural ihlali sayılır.

• Daha önce ya da bu yarışmayla eş zamanlı yapılan bir yarışmada ödül almış fotoğraflar ile bu fotoğrafların kadraj farklılığı içeren görüntüleri ve/veya bir kısmının kroplanmasıyla oluşturulan fotoğraflar ile renk değişiklikleri yapılarak üretilmiş fotoğraflar yarışmaya katılamaz. Fotoğrafın, sergilenmiş ve fotoğraf yarışması organizasyonu dışında yayımlanmış olması ise yarışmaya katılım açısından engel teşkil etmez. Bahse konu fotoğrafın, yukarıda belirtildiği şekilde bir yarışmada ödül almış olduğunun ortaya çıkması kural ihlali sayılır

• Fotoğrafın içeriğinde çocuk işçiye yer verilemez. Markalar, şirketler ve şahıslar rencide edilecek şekilde kompozisyon yapılamaz.

• Katılımcı, internet sitesine yarışma için yüklediği fotoğrafların tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Aksine davranış kural ihlali sayılır.

• Yarışmaya gönderdiği fotoğraf üzerinde, yapıt kendisine ait olmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye ve değerlendirme kurulunu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişiklikler kural ihlali sayılır.

• Kural ihlali yapan kişilere yaptırımlar uygulanır. Katılımcının ödülü iptal edilir; ödül, unvan ve kazanımları geri alınır. Bu durum diğer yarışmacıların sıralamasında değişiklik yapılacağı anlamı taşımaz; diğer ödül almış ve/veya alamamış yarışmacılara talep hakkı doğurmaz. Ödül verilmişse katılımcının ödülü iade etmesi gerekir.

Yapıtların İsimlendirilmesi Ve Gönderilmesi

a) Fotoğraflar çevrimiçi (online) olarak www.tsev.org.tr adresinden yüklenecektir.

b) İlgili sayfaya fotoğrafları yükleyebilmek için önce üye olunması gerekmektedir. Üye olunduktan sonra fotoğraflar sisteme yüklenebilecektir. Daha önce üye olanlar eski kullanıcı adı ve şifrelerini kullanabilirler.

c) Katılımda yüklenecek fotoğrafların boyutlandırma ve isimlendirme işlemleri önceden yapılarak dosyalar hazırda tutulmalı ve tek bir oturumda yüklenmelidir.

d) Her bir fotoğraf dosyasının ismi 31 karakteri geçmemelidir. İsimlendirmede ç, ı, ğ, ö, ş, ü karakterleri kullanılmamalıdır. İngilizce harfler ve alt çizgi (_) kullanılabilir.

e) Yarışmaya katılacak fotoğraflar, 150-300 dpi çözünürlükte, jpg/jpeg formatında, 8-12 sıkıştırma kalitesinde kaydedilmeli ve dosyaların boyutları 2 Mb’den az olmamalı, 4 Mb’yi de geçmemelidir.

f) Ödül (derece, mansiyon, özel ödül, sergileme) alan ve satın alma uygulanan fotoğrafların 75 cm x 50 cm ebadında baskı alınabilecek büyüklükteki orijinal dijital ham (raw) halleri sergi öncesi tekrar katılımcılardan istenecektir. (Bu sebeple iletişim bilgilerinin doğru girilmesi zorunludur.)

g) İnternet üzerinden üye olma veya yarışmaya katılma aşamasında sistemden veya kullanıcıdan kaynaklı hatalar oluşması halinde kadrajimdasigorta@tsev.org.tr adresinden iletişime geçilerek bilgi verilmesi halinde problem kısa sürede giderilecek ve katılımcı bilgilendirilecektir.

h) Eserlerin yüklenmesinden kaynaklanabilecek olası sorunlar için TSEV sorumlu olmayacaktır.

Diğer Hususlar

• Yarışmada başarılı olan eserler TSEV’in http://www.kadrajimdasigorta.com sitesinde yayımlanacaktır.

• Planlanan sergi için derece alan fotoğraflar TSEV tarafından bastırılacak olup katılımcılardan herhangi bir bedel tahsil edilmeyecektir.

• Fotoğraflar bastırıldıktan sonra TSEV arşivine kaldırılacak ve serginin dolaşımı söz konusu olduğunda bu dolaşımda yer alabilecektir.

• Yarışmaya, Yarışma Web Sayfasına üye olup fotoğraf göndererek katılan tüm yarışmacılar, şartnamede belirtilen yarışma koşullarına uymayı kabul etmiş sayılır.

• Şartnamede belirtilmeyen konularda ya da olası uyuşmazlıklarda Düzenleme Kurulu, Jüri ve TSEV’in kararları geçerlidir.

Yarışma Takvimi

Son Başvuru tarihi: 10 Mayıs 2022 saat 23.59 (TSI)
Seçici Kurul Değerlendirmesi: 13 Mayıs 2022
Sonuçların Açıklanması: 16 Mayıs 2022
Ödül Töreni, Sergi ve Kokteyl: Pandemi nedeniyle yapılamayacaktır.

Yarışma Sonuçlarının Değerlendirilmesi Ve Duyurusu
Yarışma sonuçları www.tsev.org.tr ve www.kadrajimdasigorta.com web sitelerinde ilan edilecektir. Dereceye giren ve mansiyon alan katılımcılara ödülleri Sigorta Haftası olan mayıs ayının Pazartesi ile başlayan son haftası takdim edilmeye başlanacaktır. Katılımcıların sunduğu eserlere layık görülen sıra, Seçici Kurulun takdiri ile belirlenecektir. Seçici kurul tarafından dereceye layık bir eser bulunmadığı takdirde bu sıra boş bırakılacaktır.

İletişim
Türk Sigorta Enstitüsü Vakfı
Teşvikiye Mah. Maçka Cad.
No:35C K:2 34367
Şişli / İstanbul
Tel: +90 212 296 2257
E-posta: kadrajimdasigorta@tsev.org.tr

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.
Başvuru İçin Tıklayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Mavera Ödülleri Deneme Yarışması

Paz Nis 3 , 2022
Mavera Ödülleri Deneme Yarışması Başvuruları Online Olarak Alınacak. Yarışmaya 29 Yaş Altı Yurt İçi Ve Yurt Dışında Yaşayan Ön Lisans, Lisans Ve Yüksek Lisans Öğrencileri Katılabilir. Yarışma Ödülleri Birinci: Dell G315 Intel Core i7 10750H 8GB 512GB SSD GTX 1650Ti Ubuntu 15.6″ FHD Taşınabilir Bilgisayar ve Balkan gezisi İkinci: Dell […]

You May Like

Etiketler