Şehrin Işıkları Fotoğraf Yarışması

 

UEDAŞ Uludağ Elektrik Dağıtım 11. Şehrin Işıkları Fotoğraf Yarışması Konusu Şehrin Işıkları. Yarışmaya 18 Yaşı Ve Üzeri Tüm Amatör Ve Profesyonel Herkes Katılabilir.
Şehrin En Güzel Işığını Sen Yakala, Fotoğrafını Çek, Yükle Ve Ödüllerden Birini Kazan.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü: 20 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü: 15 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü: 10 Bin Türk Lirası

Konu Ve Amaç

Yarışmamızın konusu; Yarışmamızın konusu; “Şehrin Işıkları” olup, amacımız amatör ya da profesyonel fotoğrafçıların gece ve ışık teması ile şehirlerin dinamizmini ortaya çıkarmaktır. Her şehrin kendi güzelliğini ışık teması altında fotoğraflanması ve halkımıza bu güzelliklerin tanıtılarak ülke turizmine fayda sağlamak da amaçlarımızdan biridir. Fotoğrafçıların eserleri profesyonel jüri tarafından değerlendirilecektir.

Katılım Koşulları Ve Şartları

Yarışma dijital dalda düzenlenmektedir.

Yarışma, Seçici Kurul dışında konuya ilgi duyan son başvuru tarihine kadar 18 yaş ve üzeri ve tüm amatör veya profesyonel fotoğrafçılara açıktır. Daha önce başka yarışmalarda ödül almış eserler yarışmaya kabul edilmez, katılmış ve derece almış olsalar dahi ödülleri verilmez.

Katılımcı, yarışmaya gönderdiği yapıtın tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Ödül alan katılımcılardan bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanlardan elde ettikleri ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınır.

Yarışmaya gönderdiği fotoğraf üzerinde, yapıt kendisine ait olmayan eseri yarışmaya gönderen, değerlendirme kurulunu yanıltmaya yönelik olarak müdahale ve değişiklikleri yapan, katılım koşullarına ve şartlarına uymayan fotoğraflar ödül almış olsalar dahi diskalifiye edilecek, ödülleri iptal edilecek ve yerine başka bir fotoğraf seçilmeyecektir.

UEDAŞ katılımcıların fotoğraflarıyla ilgili izinler ve telif haklarıyla ilgili herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Katılımcı fotoğraflarında her türlü çekim tekniğini kullanmakta ve özgün anlatımında serbesttir.

Ödül alan ve sergilenmeye hak kazanan fotoğraflar sergi amaçlı olarak kurumumuz tarafından basılı hale getirilecektir. Sergilemelerde bütünlük oluşturmak için dereceye giren ve sergilenmeye değer bulunan fotoğrafların, UEDAŞ tarafından gerekli görülen büyüklükte laboratuvar baskıları alınabilecek veya fotoğraflar yarışmaya gönderildikleri kadrajda sergilenebileceklerdir. Bu nedenle başvuru formuyla birlikte yüklenen fotoğrafların eser sahibinin arzu ettiği kadrajda, baskıya uygun şekilde Dijital Fotoğraf Makinesi ya da yüksek kaliteye sahip Akıllı Telefon tarafından çekilip JPEG formatında gönderilmesi gerekmektedir.

Yarışma sayısal (Dijital) ortamdadır. Baskı ile başvuru kabul edilmeyecektir.

Her katılımcı en fazla 5 (beş) adet eserle yarışmaya katılabilir.

Gönderilen kayıtlardaki fotoğraflar kenar boşluksuz olmalıdır.

E-posta yolu ile gönderilen fotoğraflar kesinlikle kabul edilmeyecektir.

Eserlerin Gönderilmesi Ve İadesi

Eserlerin Gönderilmesi Ve İadesi
Eserler www.uedas.com.tr/sehrinisiklari adresinden yüklenecektir. İadesi söz konusu değildir.

Yarışma Takvimi
Yarışma Başlangıç Tarihi: 1 Eylül 2023
Son Katılım Tarihi: 30 Eylül 2023
Değerlendirme Toplantısı: 5 Ekim 2023
Sonuç Bildirimi: 6 Ekim 2022 Saat: 17:00

Yarışma Sitesi: https://www.uedas.com.tr/sehrinisiklari/
Fotoğraf Yüklemek İçin Tıklayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Like

Etiketler